Bursa Valiliği
Bursa Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bursa Valiliği
Bursa Valiliği

SIFIR ATIK PROJESİ

12 Nisan 2018
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ

     Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde 81 ilde başlatılan Bakanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi.

     Sürdürülebilir  kalkınma  ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla yola çıkan bu projenin verimli bir şekilde hayata geçirilmesi, Çevre ve İnsana saygılı, kaynakların etkin kullanıldığı ve geri dönüşümün ekonominin vazgeçilmez parçalarından biri haline geldiği üretim ve tüketim kültürünün oluşumunu sağlamak noktasında topluma önemli katkılar sağlayacaktır.

     Ana fikir doğayı ve çevreyi korumak atıkların bir hammadde olduğu bilincini aşılamak, kaynaklarımızı geri kazanmak, düzenli depolama alanlarına geri kazanılabilir atıkların anlamak ve böylece daha yaşanılabilir çevrenin oluşmasına katkı vermektir.

     Sıfır atık projesi’nin aşamalı olarak, okullarda, üniversitelerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, eğlence ve dinlenme tesislerine ve büyük iş yerlerine yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Sıfır atık projesi kapsamında İl Müdürlüğümüz’de imalatlar tamamlanmış olup Nisan ayı içerisinde eğitimlere başlanacaktır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır